Gry planszowe, które warto znać
W ostatnim czasie, do łask powróciły gry planszowe. Tematyczne sklepy lub popularne sieciówki, w których istnieją specjalne działy z grami, prezentują bogatą ofertę, pojawiających się co chwilę, nowych pozycji.

Dixit
Pierwszą z propozycji, którą napotkamy w niemal każdym salonie gier planszowych, jest Dixit. Ta fantastyczna gra, przeniesie uczestników do świata pełnego tajemniczych zagadek. Wszyscy gracze otrzymują po 5 różnych kart, na których widnieją malownicze ilustracje. Po kolei, każdy z uczestników wypowiada jakieś skojarzenie, związane z wybraną przez siebie ilustracją. Zadaniem pozostałych jest wybranie spośród swoich kart tej, która według nich najbardziej odpowiada wypowiedzianemu hasłu. Następnie wybrany obrazek należy położyć na środek i zdecydować, którą kartę położył zawodnik wymyślający skojarzenie.

Taboo
Inną grą towarzyską jest Taboo. W tym przypadku, znaczenie ma czas. Uczestnicy dzielą się na grupy. Kolejno, z każdej drużyny, jedna z osób stara się przedstawić słowo, za pomocą innych wyrazów, pomijając przy tym te, które widnieją na karcie. Ten zespół, który w określonym czasie odgadnie jak największą liczbę słów, wygrywa.

Mafia
Ta gra jest odpowiednikiem popularnej gry karcianej. W każdej rozgrywce, wybierany jest mistrz gry. Oprócz niego, w rozgrywce biorą udział: policjanci, mafiosi i jeden agent. Mafia to doskonała gra psychologiczna, w której liczy się przede wszystkim spryt, spostrzegawczość i umiejętność blefowania. Mistrz gry wypowiada polecenia. Decyduje, kiedy zasypiają policjanci, a w jakim momencie budzi się mafia. Zawodnicy eliminują się nawzajem w taki sposób, żeby zachować jak największą liczbę „swoich” ludzi, pozbyć się wrogów i zdemaskować agenta.